Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Głośne czytanie w Zespole Szkół w Mrocznie

2016-10-05 18:22:58 (ost. akt: 2016-10-05 18:27:03)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS

Dnia 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania ogłoszony po raz pierwszy przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Święto w naszym kraju ma już piętnastoletnią tradycję. Nie zapomniano o nim w Mrocznie.

Biblioteka Publiczno-Szkolna w Mrocznie we współpracy z Zespołem Szkół w Mrocznie zorganizowała dla uczniów klas 0 i I-III oraz klas IV - VI w auli szkolnej głośne czytanie. Najpierw młodsze dzieci wysłuchały fragmentów książek czytanych przez panią dyrektor Edytę Zielazną oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Wiesławę Szczepańską. Starszym uczniom utwory prezentowały nauczycielki - panie Sylwia Prokop-Kłosowska oraz Alina Kalisz.
Na podstawie losowanych przedmiotów dzieci odgadywały tytuły baśni, legend, wierszy i opowiadań. Spotkanie z książką upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Jego cel to promowanie czytelnictwa i zachęcenia uczniów do odwiedzania biblioteki. Imprezę przygotowała pani Hanna Gajek z Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Mrocznie.

ZS Mroczno
Podczas spotkania z okazji Dnia Głośnego Czytania w szkole w Mrocznie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages