Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Uczniowie z Zajączkowa laureatami międzynarodowego programu "Badacz wody".

2016-09-22 18:26:47 (ost. akt: 2016-09-22 18:41:35)
Uczniowie ze szkoły w Zajączkowie wraz z Dorotą Nowińską i przedstawicielami Fundacji GAP Polska

Uczniowie ze szkoły w Zajączkowie wraz z Dorotą Nowińską i przedstawicielami Fundacji GAP Polska

Autor zdjęcia: Archiwum SP Zajączkowo

W Łazienkach Królewskich w Warszawie odbył się finał krajowy konkursu "Badacz wody". Uczniowie ze szkoły w Zajączkowie zajęli drugie miejsce.

Konkurs "Badacz wody" został opracowany przez organizację Global Action Plan w Wielkiej Brytanii (GAP UK). Polskim przedstawicielem organizatorów jest Fundacja GAP Polska.

Program był realizowany równocześnie w jedenastu krajach, w Polsce brało w nim udział 86 szkół.

Jego misją było ratowanie zasobów wodnych naszej planety. Badacze wody mieli możliwość przeprowadzenia wspólnych działań związanych z wodą na rzecz swoich szkół i lokalnych społeczności. Wykonywali też działania związane z oszczędzaniem wody, również tej ukrytej.
 
Na galę finałową zostały zaproszone najlepsze zespoły z pięciu szkół w  Polsce, w tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Zespoły walczyły o nagrodę główną – wyjazd do Londynu na wystawę World Expo 2016.

— Każda ze szkół musiała przygotować 10-minutową prezentację multimedialną o swoich działaniach konkursowych oraz zmierzyć się z pytaniami ze strony jury — mówi nauczycielka Dorota Nowińska, opiekunka zespołu ze szkoły w Zajączkowie.

Uczniowie z Zajączkowa perfekcyjnie zaprezentowali jury swoje osiągnięcia i zajęli drugie miejsce. Podczas gali wręczone zostały statuetki, certyfikaty i nagrody. Na zakończenie był poczęstunek i tort dla wszystkich laureatów.

Wyjazd na galę był częścią dwudniowej wycieczki do Warszawy, która  była nagrodą za pracę nad programem. Uczniowie z Zajączkowa zwiedzili wybudowaną w drugiej połowie XVII wieku letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uczestniczyli też w zajęciach warsztatowych: „Z wizytą u króla” oraz podziwiali piękne ogrody Pałacu w Wilanowie. Odwiedzili też Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy, gdzie przeszli trasę piłkarza.

Znalezienie się wśród finalistów konkursu dostarczyło wielu wrażeń i niezapomnianych chwil, które uczniowie zapamiętają na długo.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


 
 
 
 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages