środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Rozmawiali o bezpieczeństwie: w domu, na ulicy, w lesie i nad wodą

2016-07-24 10:00:00 (ost. akt: 2016-07-21 15:33:07)
Jedno ze spotkań w ramach zajęć dla dzieci z Montowa

Jedno ze spotkań w ramach zajęć dla dzieci z Montowa

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Aż 30 dzieci z Montowa wzięło udział w letnich zajęciach, które odbywały się między 11 a 16 dniem lipca. Organizowały je panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Panie z KGW zdobyły środki z Urzędu Gminy na zorganizowanie dzieciom wypoczynku, otrzymały je dzięki programowi profilaktycznemu pt. Letni wypoczynek na sportowo.

W zajęciach brały udział dzieci w wieku od 7 lat do 17 lat z różnych grup społecznych, które bawiły się wspólnie z paniami przez cztery godziny dziennie.

Zajęcia miały charakter aktywnego wypoczynku, a także edukacyjny i profilaktyczny o tematyce przeciwdziałaniu uzależnień. W związku z tym milusińskich odwiedziły panie sierż. szt. Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji oraz Krystyna Obrębska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Mieście.

Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się wielu ciekawych i przydatnych informacji, m.in. że nie można otwierać drzwi obcym osobom, zażywać nieznanych środków, palić papierosów i pić alkoholu. Należy natomiast uważać na kleszcze w lasach i nad jeziorami, by być widocznym przez kierowców zawsze zakładać elementy odblaskowe, unikać słońca szczególnie w najcieplejszych porach dnia, etc.

Dzieci miały też okazję pojechać do Aquaparku w Ostródzie.

Helena Laskowska, kajoo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages