Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Koncert dętej z Kurzętnika na zakończenie obozu w Ostaszewie

2016-07-09 16:22:15 (ost. akt: 2016-07-09 16:24:21)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na kilkudniowym obozie wypoczynkowo-szkoleniowym w Ostaszewie nad Jeziorem Hartowieckim przebywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku. Finałem wakacyjnego wypadu był koncert w ośrodku Hartek.

Orkiestra z Kurzętnika nie po raz pierwszy gościła nad jeziorem w Ostaszewie, bowiem pobyt kapeli w ośrodku wypoczynkowym jest jedną z form nagrody dla młodych instrumentalistów za całoroczną pracę.

Końcowym akcentem obozu jest zawsze koncert dedykowany licznie przybyłym rodzinom i znajomym członków orkiestry oraz gościom przebywającym w Hartku. Tradycyjnie kapelą dyrygował Mariusz Brzezicki, kapelmistrz orkiestry, pod którego opieką orkiestra odnosi sukcesy artystyczne. Takim właśnie sukcesem zakończył się także koncert w Ostaszewie, bowiem kapela otrzymała burzę oklasków i musiała bisować, co zrobiła z przyjemnością.

Miłym akcentem imprezy pod chmurką było wręczenie bukietu kwiatów przez instrumentalistów Annie i Romanowi Lewickim, którzy pełnili rolę opiekunów młodzieży i (jak się okazało) obchodzili w tym czasie rocznicę ślubu.
Obecny na koncercie wójt gminy Kurzętnik — Wojciech Dereszewski przekazał zespołowi i jego dyrygentowi podziękowania za pracę i uzyskiwane wyniki oraz przekazał paczkę ze słodyczami. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kaja #2025037 | 178.36.*.* 11 lip 2016 11:17

    Rocznica ślubu Państwa Lewickich to ich prywatna sprawa i wręczanie kwiatów przez dzieci z orkiestry uważam za śmieszne.Uważam,że obóz w Hartowcu jest świętem dzieci i kapelmistrza i to im należą się kwiaty i słowa uznania.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages