Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Na widok policjantów 23-latek zjechał na pobocze. Zastanawiające...?

2016-06-22 11:11:23 (ost. akt: 2016-06-22 11:16:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zatrzymali 23-letniego kierowcę mercedesa, który prowadził auto pomimo wcześniejszego cofnięcia mu uprawnień. Mieszkaniec gminy Grodziczna wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy tym, że na ich widok zatrzymał auto.

W poniedziałek, 20 czerwca, około godz. 9:30 w Tylicach policjanci zauważyli jadący z przeciwka samochód marki Mercedes. Na widok funkcjonariuszy kierujący autem zjechał na pobocze.

Policjanci postanowili więc skontrolować ten pojazd. W trakcie legitymowania kierowcy i sprawdzania jego danych w policyjnym systemie, okazało się, że 23-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec gminy Grodziczno za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowe Miasto / kajoo
UWAGA!:
Od 18 maja 2015 r. w związku z wejściem w życie nowych przepisów w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, zaostrzone zostały przepisy wobec kierowców, którzy dalej kierują pojazdem pomimo cofnięcia im uprawnień w drodze decyzji administracyjnej. Przepisy mówią jasno - kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, które utracił w związku z uprzednim orzeczeniem środka karnego, o którym mowa w art. 39 pkt. 3, w warunkach określonych w art. 42 § 2-4 podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cop #2014539 | 94.254.*.* 22 cze 2016 11:27

  Zdyscyplinowanie kierującego mercedesem polegające na zatrzymaniu auta jeszcze przed zamiarem, czy też chęcią skontrolowania go przez policjantów wpłynie niewątpliwie na wymiar kary sądu. Jestem zbudowany cywilną odwagą 23-latka. Policjantom natomiast, dzięki intuicji, wpadł darmowy wynik. Więcej takich wolontariuszy na drogach i wykrywalność ogólna wzrośnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages