Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Lepiej poznali najbliższą okolicę

2016-06-17 12:47:36 (ost. akt: 2016-06-17 12:52:29)
Jak widać na zdjęciu, wycieczka była udana

Jak widać na zdjęciu, wycieczka była udana

Autor zdjęcia: Archiwum SP Zwiniarz

Uczniowie klasy IV i VI Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu pod opieką nauczycieli Ireny Krajewskiej i Barbary Klinickiej wzięli udział w wycieczce rowerowej po okolicy.

Pierwszym przystankiem na trasie było grodzisko w Łążynie zwane  potocznie przez mieszkańców „Okopem”.  Wędrowcy wspięli się na sam szczyt i  z góry podziwiali piękny widok na jezioro i okolice, poznali także historię grodziska, przypomnieli  sobie znane  wcześniej legendy dotyczące wsi. Jedna z nich dotyczy  kamienia leżącego niedaleko nad strumieniem nazywanego  „skamieniałą dziewczyną”. Dzieci obejrzały kamień i zapoznały się z treścią legendy o  nieposłusznej pannie, na którą klątwę rzuciła matka i dziewczyna zamieniła się w kamień.


Następnie  wycieczka udała się do Stacji Uzdatniania Wody w Łążynie. Dzięki uprzejmości pana Adama Marchlewskiego- prezesa Zakładu Komunalnego Gminy Lubawa  dzieci poznały  wiele interesujących informacji dotyczących wydobycia, oczyszczania i filtrowania wody.  Było to  bardzo pouczające spotkanie, które uświadomiło wszystkim, jakie etapy musi przebyć woda, aby dotrzeć do naszych mieszkań. 


W drogę powrotną rowerzyści wybrali się drogą polną wzdłuż brzegu jeziora. Trasą wiodła  przez las, tzw. Gaje. Dzieci podziwiały piękny krajobraz leśny, zatrzymały się na chwilę, obok kamienia upamiętniającego tragiczną śmierć myśliwego, oddając mu tym samym szacunek.
Jadąc przez las w kierunku Rumienicy grupa dotarła na tzw. „Skowronki”Tu można było podziwiać duże kamienie- pomnik przyrody i kamień „Janek”.

Następnie kierując się w stronę Zwiniarza dzieci dotarły do grobu wojennego w lesie. Zatrzymały się na krótką modlitwę za poległych w wojnie,  a następnie  zwiniarską „Spacerówką”  wróciły do szkoły. Trasa nie była łatwa, liczyła ok. 8 km., pomimo słońca i zmęczenia wszyscy wrócili zadowoleni  i przekonani, że tereny wokół naszych miejscowości są naprawdę ciekawe i piękne.
SP ZwiniarzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages