środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Dzień Wody i powitanie wiosny w szkole w Zwiniarzu

2016-03-29 13:02:39 (ost. akt: 2016-03-29 13:11:21)
Podczas apelu z okazji Światowego Dnia Wody

Podczas apelu z okazji Światowego Dnia Wody

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu (gmina Grodziczno) najpierw powitali wiosnę, potem obchodzili Światowy Dzień Wody.

* 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli: Marzeny Trzcińskiej i Przemysława Konicza. Klasa III przedstawiła krótką część artystyczną o zwyczajach wiosennych i wielkanocnych. Kolejne klasy zaprezentowały swoje różnorodne talenty: były tańce, piosenki, żonglerka. Uczniowie mieli także okazję podziwiać tradycyjne stroje warmińskie. Czynna była także kawiarenka, w której serwowano pyszne ciasta ( wypieki uczniów). Z kolei panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zwiniarzu: Maria Rafińska i Marzena Lewalska zaprezentowały się w strojach Pani Wiosny i Rusałki. Powitały dzieci, poczęstowały wszystkich słodyczami i zaprosiły na wiosenny spacer. Najstarsze klasy wykonały kukły, a młodsze kolorowe gaiki, przygotowano także wiosenne okrzyki i piosenki. Cała szkoła wyruszyła w barwnym pochodzie przez wieś, wołając „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Wreszcie po dotarciu do jeziora Marzanny spalono. Dzieci piosenką i okrzykami pożegnały zimę i przywitały wiosnę.

* Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu z inicjatywy p. Elżbiety Dorawa i p. Barbary Klinickiej zorganizowany został apel z okazji Światowego Dnia Wody. To jak woda jest ważna wiedzieć powinien każdy i mamy nadzieje, że tak jest. Uczniowie klas III-VI dostarczyli wszystkim wiadomości związanych z wodą i sposobami jej oszczędzania. Na podsumowanie wszyscy obejrzeli i wysłuchali prezentacji multimedialnej o wodzie.

Elżbieta Dorawa SP ZwiniarzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages