Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Co słychać w szkole w Zajączkowie?

2016-03-29 12:18:42 (ost. akt: 2016-03-29 12:25:22)
Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości pasowania na czytelnika

Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości pasowania na czytelnika

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Otrzymaliśmy dwie informacje ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Uczniowie tej placówki ciekawie powitali wiosnę - w klasach odbyły się warsztaty. W szkole było też pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki.

* Wiosna, to początek nowego życia, to pożegnanie długiej i trudnej zimy, to czas budzenia się przyrody do życia. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wiosnę – na słońce, kwiaty, ptaki. Dosyć mamy zimy i ciepłych ubrań. Dawniej ludzie wierzyli, że można przyspieszyć nadejście wiosny, topiąc słomianą kukłę zwaną Marzanną.

W naszej szkole tym razem było inaczej, Dzień Wiosny połączony był z Dniem Odkrywania Talentów. Nauczyciele i zaproszenie goście przygotowali i przeprowadzili warsztaty dla wszystkich uczniów. Każda z klas w swoich klasopracowniach pod opieką wychowawców z entuzjazmem brała udział w różnych warsztatach.

Pani Joanna Sierzputowska z Iławy przeprowadziła warsztaty kreatywne, na których dzieci wykonywały brożki i ozdoby wielkanocne z filcu. Pracownia ModraSova z Inowrocławia zorganizowała warsztaty malowania pisanek. Były także zajęcia komputerowe i zawody sportowe, a także gry i zabawy zorganizowane i przeprowadzone przez nauczycieli. Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą, niezwykłym zmysłem artystycznym oraz sprawnością fizyczną i sprytem.

Przy wspólnym zaangażowaniu dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości pokazaliśmy, że to szczególne święto można spędzić inaczej, rozwijając swoje istniejące pasje, budząc nowe zainteresowania i poznając ciekawe osoby. W radosnych nastrojach wszyscy „wyszli z ławek”, by wspólnie się bawić i cieszyć, bo przecież o to chodzi, szczególnie w tym dniu.

* Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy III pod kierunkiem Danuty Sosnowskiej przygotowali część artystyczną pt. „W świecie bajek”, podczas której zachęcali do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Przekazali wiedzę, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Następnie pierwszoklasiści w obecności społeczności szkolnej uroczyście przyrzekły, że będą czytać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Dyrektor Szkoły Urszula Zakreta pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód przy czytaniu książek, a także wręczyła kolorowe książeczki i pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Natomiast starsi koledzy życzyli nowym czytelnikom, tyle szczęścia i słodyczy, ile liter każda książka liczy.
SP ZajączkowoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages