środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Uczniowie z Boleszyna powitali wiosnę

2016-03-25 12:00:56 (ost. akt: 2016-03-25 12:04:02)
Marzanna - symbol zimy została spalona

Marzanna - symbol zimy została spalona

Autor zdjęcia: Archiwum SP Boleszyn

W Szkole Podstawowej w Boleszynie jak co roku pożegnano zimę i przywitano wiosnę. Zajęcia odbyły się pod hasłem „W krainie zwierząt”.

Uczniowie poszczególnych klas ubrali się w kolory charakteryzujące trzy żywioły : ogień – żółty, czerwony, pomarańczowy, woda : niebieski, ziemia :zielony. Najpierw pani dyrektor Anna Gużyńska przywitała wszystkich uczniów, nastąpiła prezentacja klas, a potem odbyły się konkursy. Recytatorski, zwycięzcy to Marta Galińska z oddziału przedszkolnego, Marta Grzywacz i Tomasz Galiński z klasy pierwszej, Agnieszka Dąbrowska z klasy IV oraz piosenki angielskiej, tu pierwsze miejsce zdobyli : Julia Galińska z klasy trzeciej i Bartosz Waruszewski z klasy szóstej. Nagrody zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.

Następnie uczniowie pracowali w dwóch grupach : młodszej i starszej. Odbyło się czytanie tekstów : „Krótkie bajki o zwierzakach” i „Gawędy o zwierzętach”. Uczniowie wzięli udział w głosowaniu na ulubioną książkę, wykonali również ilustrację zachęcającą do jej przeczytania przez kolegów. Najpopularniejszą okazała się cała seria „Opowieści z Narnii”C.S. Lewisa. Młodsi uczniowie wykonali kolorowe gałązki, a starsi Marzannę, odbył się wspólny spacer i pożegnanie zimy.

SP Boleszyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages