Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Pamięci Żołnierzy Wyklętych w szkole w Zajączkowie

2016-03-01 16:54:29 (ost. akt: 2016-03-01 16:59:40)
Podczas apelu w szkole w Zajączkowie

Podczas apelu w szkole w Zajączkowie

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie uczcili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jaki przypada 1 marca.

Koordynator projektu p. Sylwia Dłutkowska – Węsiora zaprezentowała uczniom ideę powstania święta, przedstawiła sylwetki żołnierzy Niezłomnych, tych którzy po II wojnie światowej zdecydowali się na podjęcie walki o suwerenność i niepodległość Polski.

Święto to jest wyrazem hołdu dla żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, za okazane męstwo, niezłomną postawę i przywiązanie do polskich tradycji patriotycznych.

SP Zajączkowo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wielka cisza w małym mieście #1946793 | 217.99.*.* 5 mar 2016 09:06

  Dziękujemy pani Sylwio. Niespełna czterdzieści lat temu, w podobnym środowisku społecznym, ktoś odważny na owe czasy przeprowadził lekcję na temat Katynia. Wówczas była to jedyna lekcja. Miałem to szczęście być na tej lekcji. Nauczyciel stracił pracę. Wiem że miał problemy z kontynuacją pracy w zawodzie. Dzisiaj mamy rady miast, rady gmin, rady seniorów, rady młodzieży, które na portalach społecznościowych wszem i wobec oznajmiają ,,W dniu 24 lutego uczestniczyliśmy w sesji Miejskiej Rady Seniorów w Nowym Mieście Lubawskim, podczas której podpisaliśmy porozumienie o współpracy na rzecz wspólnych inicjatyw i działań międzypokoleniowych integrujących młodzież i seniorów w naszym mieście. Główną ideą porozumienia będzie dążenie do aktywizacji społecznej prowadzącej do szerzenia demokracji i promowania społeczeństwa obywatelskiego oraz realizowanie wspólnych przedsięwzięć dla dobra mieszkańców i rozwoju Nowego Miasta Lubawskiego.,, Przychodzi czas działania i cisza. Czyżby nadal nadal do czynienia z niepoprawnymi politycznie świętami, czy też te środowiska nie zauważyły przemian jakie wokół nas się zadziały i nie potrafią tego zaakceptować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages