Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Program "Książki naszych marzeń" w szkole w Zajączkowie

2016-01-19 10:00:00 (ost. akt: 2016-01-18 17:59:15)
Na styczniowe spotkanie z książką zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz samorządowych

Na styczniowe spotkanie z książką zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz samorządowych

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa w Zajączkowie realizuje program rządowy "Książki naszych marzeń". Celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie zamiłowania do czytania książek.

Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu przez państwo oraz wkładowi własnemu Gminy Grodziczno zakupione zostały książki do biblioteki szkolnej. W ramach realizacji programu w szkole zaplanowano trzy zimowe spotkania z książką.

Czytanie dzieciom to dobry sposób na zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów, kształtujące nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

W grudniu odbyło się pierwsze spotkanie w trakcie, którego zaproszeni rodzice — Lucyna Szewczyk, Anna Kępara i Monika Antoszewska, czytali uczniom legendę o Świętej Lipce. Natomiast na styczniowe spotkanie z książką zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz samorządowych — przewodnicząca Rady Gminy Grodziczno Urszula Plitt, jej zastępca Józef Zieliński i radny wsi Kuligi Krystyna Król.

Uczniowie usłyszeli tym razem legendy związane z grodem Kopernika. Na każdym ze spotkań uczniowie mieli do wykonania różne zadania związanie z wysłuchanym tekstem między innymi opowiadania, krzyżówki, rysunki i układanie ilustracji w kolejności.

SP Zajączkowo

Na styczniowe spotkanie z książką zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz samorządowych

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages