Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Święty Mikołaj i górnik w szkole w Zwiniarzu

2015-12-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-14 19:27:10)
Na pamiątkowej fotografii z gośćmi

Na pamiątkowej fotografii z gośćmi

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Zwiniarzu  mikołajki obchodzono 4 grudnia. Tego dnia dzieci oczekiwały na przybycie św. Mikołaja. Jednak wszyscy byli bardzo zaskoczeni gdyż najpierw pojawił się inny zacny gość, który właśnie tego dnia miał swoje święto — Barbórkę. 

Na zaproszenie pani dyrektor Justyny Wiecierzyckiej szkołę odwiedził  górnik, pan Krzysztof Lewalski.  Towarzyszyły mu panie w śląskich strojach. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Elżbiety Dorawa powitali gościa wierszem.

Pan Krzysztof pracował  w kopalni przez 27 lat, w tym roku przeszedł na zasłużoną emeryturę.  Zaprezentował się w stroju górniczym, czym wprawił w zachwyt uczniów, którzy po raz pierwszy na żywo mieli okazję podziwiać  taki mundur. Górnik przybliżył uczniom etos pracy górniczej i chętnie odpowiadał na zadawane pytania.

Potem goście wspólnie z uczniami obejrzeli część artystyczną o św. Mikołaju przygotowaną przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Marzeny Trzcińskiej. Po krótkim nawoływaniu przybył wreszcie Święty i wręczył wszystkim zebranym upominki. Za podarowane słodycze uczniowie dziękują Radzie Rodziców i pani Marii Bielickiej, radnej wsi Zwiniarz. 

Irena Krajewska, SP Zwiniarz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages