Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

"Zgodnie z Naturą" — realizacja projektu w szkole w Zajączkowie

2015-10-28 14:00:00 (ost. akt: 2015-10-27 17:03:07)
Na pamiątkowej fotografii po warsztatach

Na pamiątkowej fotografii po warsztatach

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa w Zajączkowie kontynuuje realizację ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Zgodnie z Naturą”, który realizuje we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W poprzednim semestrze realizowany był projekt „Spacery dźwiękowe”, w którym uczniowie utworzyli mapę dźwięków występujących w poszczególnych miejscowościach. Realizacja tej części projektu dała uczniom wiele satysfakcji. Obecnie do programu dołączyli uczniowie kl. IV i V.

22.10.2015 r. odbyły się dla nich czterogodzinne warsztaty w ramach realizacji projektu „ Zgodnie z Naturą” ,które prowadzone były przez edukatora CEO pana Adama Markuszewskiego. Zadaniem  tych warsztatów  było  wprowadzenie uczestników w tematykę projektu i wspieranie  ich w planowaniu działań. Uczniowie poprzez różnorodne gry i zadania, uczyli się współpracy .Tworzyli mapy dziedzictwa historycznego i naturalnego okolicy jak również decydowali o ważnych dla nich sprawach. Dzięki temu poznali swoje mocne strony i uwierzyli, że wspólna praca dostarcza wiele radości i łatwiej doprowadza do obranego celu. Warsztaty pomogą nam teraz realizować trudne na pierwszy rzut oka wyzwania.

Uczestnicy warsztatów, dowiedzieli się również, w jaki sposób przekazywać zdobytą podczas projektu wiedzę innym osobom ze swojego otoczenia – rówieśnikom, rodzicom, mieszkańcom swojej miejscowości oraz jak zaprezentować  efekty swoich działań, tak, by miało to jak najszersze i najtrwalsze oddziaływanie. Warsztaty bardzo szybko minęły w miłej atmosferze.

Zgodnie z Naturą to ogólnopolski program edukacji ekologicznej realizowany w szkołach podstawowych i gimnazjach w rejonach, w których występują różne formy ochrony obszarowej, zwłaszcza na obszarach Natura 2000. Projekt promuje aktywności, które są zgodne z zasadami poszanowania przyrody, ale jednocześnie łamie stereotypy na temat obszarów chronionych jako terenów zamkniętych. Projekt realizowany jest przez 3 semestry, podczas których grupa  uczniów przeprowadzi dwa projekty skierowane do lokalnej społeczności. Działania zostaną wybrane z 9-u propozycji CEO.
Koordynatorkami programu są Dorota Nowińska i Danuta Klimek

SP Zajączkowo

Na pamiątkowej fotografii po warsztatach
Na pamiątkowej fotografii po warsztatach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages