Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wspólne czytanie również w Nowym Grodzicznie

2015-10-03 12:00:00 (ost. akt: 2015-10-02 15:37:19)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Zespole Szkół w Nowym Grodzicznie odbyła się akcja "Narodowe Czytanie", które odbywało się w ramach ogólnopolskiego projektu.

Na tę uroczystość zostali zaproszeni wójt gminy Grodziczno Pan Tomasz Szczepański, wicestarosta powiatu Pani Katarzyna Trzaskalska, przewodnicząca Rady Gminy Pani Urszula Plitt, dyrektor Zespołu Szkół Pani Urszula Ewertowska oraz uczniowie klas III gimnazjum.

W auli, która na tę okazję została w odpowiedni sposób przygotowana, dokonano uroczystego otwarcia, po czym uczennica Laura Truszczyńska zaśpiewała utwór „Laleczka z saskiej porcelany” inaugurujący czytanie.

Zaproszeni goście w piękny i poetycki sposób czytali fragmenty Lalki B. Prusa. Pojawiły się również postacie Pana Wokulskiego i Izabeli Łęckiej (w ich roli wystąpili Magdalena Szczepańska i Hubert Rzepkowski uczniowie III klas gimnazjum), którzy wspólnie z Panią dyrektor również przeczytali fragment powieści.

Całość przeplatana była fragmentami filmu oraz muzyką. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, co wskazuje na to, że impreza bardzo udała się i zostanie wpisana w kalendarz imprez szkolnych. Być może zachęci to również młodzież do przeczytania tejże powieści, chociaż nie ma jej w kanonie lektur gimnazjalnych.


Nad całością czuwały nauczycielki Panie Edyta Kotłowska i Katarzyna Truszczyńska.

ZS w N. Grodzicznie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages