Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Szkoła z Zajączkowa laureatem międzynarodowego programu

2015-09-24 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-23 17:21:17)
Badacze Wody ze szkoły w Zajączkowie

Badacze Wody ze szkoły w Zajączkowie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Warszawie odbyła się gala podsumowująca międzynarodowy program "Badacz Wody", którego organizatorem jest Fundacja GAP Polska. Był on realizowany w jedenastu krajach. W Polsce brało w nim udział 48 szkół, w tym Szkoła Podstawowa w Zajączkowie, która znalazła się w gronie laureatów.

Na galę zostały zaproszone najlepsze zespoły  z pięciu szkół (laureatów z całej Polski). Wśród tej piątki znalazł się zespół badaczy ze Szkoły Podstawowej z Zajączkowa, który pracował pod kierunkiem nauczycielki Doroty Nowińskiej.

Podczas gali każda szkoła przedstawiła efekty swojej działalności w programie — ukończone misje, akcje społeczne, prace plastyczne, wynalazki i relacje ze spektakularnych Festiwali Wody. Drużyna z Zajączkowa oprócz prezentacji multimedialnej i plakatów wykonała piosenkę „Wodny rap”. Uczniowie perfekcyjnie zaprezentowali jury swoje osiągnięcia. Podczas spotkania wręczone zostały statuetki, dyplomy i certyfikaty. Na zakończenie był poczęstunek i tort dla wszystkich laureatów.

"Badacz Wody" był atrakcyjnym i inspirującym programem edukacyjnym, który dawał tysiącom uczniów na całym świecie możliwość przeprowadzenia wspólnych działań związanych z wodą na rzecz swoich szkół i lokalnych społeczności. Misją programu jest ratowanie zasobów wodnych naszej planety.

Wyjazd na galę spowodował organizację dwudniowej wycieczki do Warszawy w nagrodę dla najaktywniejszych w tym programie uczniów z Zajączkowa. Podczas wycieczki zwiedzili oni rezydencję króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Z wizytą u króla”. Podziwiali ogrody. W  Zamku Królewskim zwiedzili piękne wnętrza królewskich apartamentów i obejrzeli wystawę multimedialną na temat historii odbudowy zniszczonego podczas wojny obiektu. Zobaczyli też ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, zwiedzili Stare Miasto. Niezapomniane wrażenia wywołała wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie  uczniowie przeszli trasą piłkarza. Odwiedzili wszystkie miejsca stadionu, z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek tj. boisko, trybuny, sale do udzielania wywiadów po zakończonych meczach,  sale do masaży i kąpieli, szatnie...
Przed odjazdem dzieci z Zajączkowa miały okazję obejrzenia, jak kręciło się sceny do filmu z aktorem Pawłem Domagałą.

SP Zajączkowo, gaja
Badacze Wody ze szkoły w Zajączkowie
Uczniowie z Zajączkowa w Warszawie wśród laureatów programuCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages