Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Szkoła z Zajączkowa laureatem programu Badacz Wody

2015-09-20 21:31:15 (ost. akt: 2015-09-20 21:49:10)
Laureaci na wspólnej fotografii

Laureaci na wspólnej fotografii

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Warszawie odbyła się Gala podsumowująca międzynarodowy program Badacz Wody, którego organizatorem jest Fundacja GAP Polska.  Program był realizowany w jedenastu krajach, w Polsce brało w nim udział 48 szkół. Jednym z laureatów został zespół ze szkoły w Zajączkowie (gmina Grodziczno).

Podczas gali każda szkoła przedstawiła efekty swojej działalności w programie — ukończone misje, akcje społeczne, prace plastyczne, wynalazki i relacje ze spektakularnych Festiwali Wody. Drużyna z Zajączkowa oprócz prezentacji multimedialnej i plakatów wykonała piosenkę „Wodny rap”. Uczniowie perfekcyjnie zaprezentowali jury swoje osiągnięcia. Podczas gali wręczone zostały statuetki, dyplomy i certyfikaty. Na zakończenie był poczęstunek i tort dla wszystkich laureatów.

Badacz Wody był atrakcyjnym i inspirującym programem edukacyjnym, który dawał tysiącom uczniów na całym świecie możliwość przeprowadzenia wspólnych działań związanych z wodą na rzecz swoich szkół i lokalnych społeczności. Misją programu Badacz Wody jest ratowanie zasobów wodnych naszej planety.

Wyjazd na Galę spowodował organizację  dwudniowej wycieczki do Warszawy w nagrodę dla najaktywniejszych w tym programie uczniów. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili rezydencję króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych: „ Z wizytą u króla”, podziwiali ogrody.
W  Zamku Królewskim zwiedzili piękne wnętrza królewskich apartamentów i obejrzeli wystawę multimedialną na temat historii odbudowy zniszczonego podczas wojny obiektu.  Zobaczyli też ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, zwiedzili Stare Miasto.

Niezapomniane wrażenia wywołała wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie  uczniowie przeszli trasą piłkarza. Odwiedzili wszystkie miejsca stadionu z których korzystają piłkarze podczas rozgrywek tj. boisko, trybuny, sale do udzielania wywiadów po zakończonych meczach,  sale do masaży i kąpieli, szatnie, itp.

Przed odjazdem mieliśmy okazję zobaczyć nakręcanie scen do filmu z aktorem Pawłem Domagałą.
 Jestem dumna z naszych uczniów i muszę powiedzieć że niczym nie odbiegali od innych szkół podczas autoprezentacji, byli wręcz fantastyczni, a wykonanie wodnego rapu na żywo wzbudziło nieukrywany zachwyt jury konkursu
— powiedziała Anna Zakreta, dyrektorka szkoły w Zajączkowie
 
Szkoła Podstawowa w Zajączkowie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages