Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Parafialne dożynkowe świętowanie w Trzcinie

2015-08-25 18:23:51 (ost. akt: 2015-08-25 18:26:29)

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

W minioną sobotę, 22. sierpnia mieszkańcy parafii Mroczno doroczne parafialne święto plonów świętowali w Trzcinie.

O godz. 14.00 na placu przy świetlicy wiejskiej odbyła się uroczysta plenerowa msza święta dziękczynna, którą odprawili ks. Tadeusz Breza, proboszcz i ks. Kazimierz Kiełpin, były proboszcz parafii Mroczno. Przed nabożeństwem odbyło się uroczyste wprowadzenie tegorocznego wieńca dożynkowego, który wykonali mieszkańcy Trzcina, a który podczas konkursu na gminnych dożynkach w Grodzicznie zdobył drugie miejsce.

Po mszy głos zabrała sołtys wsi, Hanna Michalska, która powitała gości i podziękowała mieszkańcom za wszelką pomoc przy organizacji parafialnych dożynek. Na uroczystości obecny był również wójt gminy Grodziczno, Tomasz Szczepański, pochodzący z Trzcina. W czasie przemówienia podziękował rolnikom za trud ich pracy i życzył pomyślności.

Sobotnie popołudnie upłynęło na biesiadzie w plenerze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z loteriadą i kawiarenką. Na wszystkich chętnych czekała też grochówka i grill. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna "pod chmurką", podczas której śpiewała i grała Paulina Wielgoszyńska z Sugajenka.

Starostami parafialnych dożynek byli Dorota Karpińska i Kazimierz Truszczyński. Mieszkańcy wsi bardzo zaangażowali się w organizację dożynek. Słowa uznania należą się m.in. za pięknie ustrojoną wieś i teren przy świetlicy wiejskiej, za przygotowanie całej oprawy i poczęstunku. Organizatorzy, czyli Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Trzcinie dziękują wszystkim mieszkańcom za wszelką pomoc, a sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages