Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Grodziczno: Święto Plonów - podsumowanie żniw

2015-08-18 19:53:11 (ost. akt: 2015-08-18 19:59:32)

Autor zdjęcia: Jan Poniatowski

- Gromadzimy się dzisiaj w naszej parafii, aby Bogu podziękować z wszystkimi mieszkańcami naszej gminy za Jego dary, za Jego plony którymi nas obdarzył - tymi słowami przywitał uczestników dożynek gminnych ks. Henryk Rychert, proboszcz parafii rzymskokatolickiej świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzicznie.

Święto dziękczynienia za plony w gminie Grodziczno zorganizowano w dzień szczególny - święto Matki Bożej Zielnej, i jak zauważył obecny na uroczystości poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski, chyba wójt gminy Grodziczno-Tomasz Szczepański jest pierwszym w Polsce który zdecydował się w tak ważnym w dziejach kraju dniu zaprosić rolników do dziękczynienia za plony.

Na uroczystość przybyli także przedstawiciele władz województwa warmińsko-mazurskiego, starosta i wicestarosta powiatu nowomiejskiego, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele organizacji i firm działających na rzecz rolnictwa, a także mieszkańcy okolicznych wsi.

Starostowie tegorocznych dożynek Maria Jędrzejewska i Tadeusz Góralski przekazali na ręce wójta gminy Tomasza Szczepańskiego tradycyjny bochen chleba.
Podczas dożynek najpracowitsi rolnicy zostali uhonorowani przez władze gminy pucharami i nagrodami, a na zakończenie wszystkich uczestników zabawiały miejscowe zespoły i artyści, m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Grodziczna, dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Grodzicznie, zespół “Kanon” z Mroczna, Kabaret Koła Gospodyń Wiejkich z Mroczna oraz zespół “Reggaeside”.
Jan Poniatowski
reporter@op.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: poniatowski

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages