Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziękowanie za plony w gminie Grodziczno

2015-08-16 12:35:26 (ost. akt: 2015-08-16 12:39:44)
Wójt i przewodnicząca Rady Gminy Grodziczno wręczyli puchary wyróżnionym rolnikom

Wójt i przewodnicząca Rady Gminy Grodziczno wręczyli puchary wyróżnionym rolnikom

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Gminno-Parafialne Święto Plonów w Grodzicznie rozpoczęło cykl imprez dożynkowych w powiecie nowomiejskim. Pogoda i frekwencja dopisała.

Sobotnie dożynki w Grodzicznie rozpoczęła plenerowa msza święta dziękczynna przy Kościele Parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Grodzicznie. Mszę w intencji rolników poprowadził ksiądz kanonik Henryk Rychert, miejscowy proboszcz w asyście innych duchownych. Poświęcono przyniesione przez rolników dary i chleb upieczony z tegorocznej mąki. Po części religijnej barwny korowód dożynkowy przeszedł na parking przy Urzędzie Gminy w Grodzicznie, gdzie odbyła się dalsza uroczystość. Zebranych gości powitała muzycznie Parafilno-Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta, którą prowadzi kapelmistrz Jarosław Titz.

Po powitaniu gości rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Starostowie dożynek — Maria Jędrzejewska i Tadeusz Góralski z Nowego Grodziczna przekazali Tomaszowi Szczepańskiemu, wójtowi gminy Grodziczno symboliczny bochenek chleba i prosili, by dobrze nim gospodarował. Gospodarz gminy obiecał, że będzie dzielił chleb tak, by starczyło go dla wszystkich mieszkańców gminy.

Potem głos zabrali wójt Tomasz Szczepański oraz goście. Kolejnym punktem programu było wręczenie przez wójta oraz Urszulę Plitt — przewodniczącą Rady Gminy Grodziczno pucharów wyróżnionym rolnikom. Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu wieńcow dożynkowych. Wygrało go Ostaszewo. Na koniec części oficjalnej spotkania wszystkich zaproszono do obejrzenia korowodu maszyn rolniczych.

W części artystycznej zaprezentowali się zaś zespół “Kanon” z Mroczna, uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Grodzicznie oraz Kabaret Koła Gospodyń Wiejkich z Mroczna. Potem był koncert nowomiejskiego zespołu “Reggaeside” znanego z telewizyjnego programu Must Be The Music i zabawa “pod chmurką” z zespołem “Akord” z Mroczna.

Nazwiska wyróżnionych rolników przedstawimy w piątkowej “Gazecie Nowomiejskiej”.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages