Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Integracyjny festyn w Boleszynie

2015-06-24 17:29:27 (ost. akt: 2015-06-24 17:33:16)
Rodzinnie na festynie w Boleszynie

Rodzinnie na festynie w Boleszynie

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W niedzielne popołudnie, 21 czerwca 2015 roku, w Boleszynie odbył się Drugi Festyn Rodzinny – Rodzina, Tradycja, Patriotyzm.

Imprezę wspólnie zorganizowało Sołectwo Boleszyn, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Szkoła Podstawowa. Częściowo została sfinansowana z funduszu sołeckiego, indywidualnych wpłat sponsorskich, środków własnych KGW i szkoły, przy współpracy parafii p.w. Św. Biskupa Marcina w Boleszynie. Część nagród książkowych podarowała Gminna Biblioteka Publiczna w Grodzicznie, trzy puchary ufundował wójt Gminy Grodziczno.

Mimo zmiennej pogody i przelotnych opadów deszczu mieszkańcy wsi i okolic licznie przybyli na boisko szkolne. Zebranych przywitała pani dyrektor SP w Boleszynie Anna Gużyńska wraz z panią prezes KGW Grażyną Kozłowską i panią sołtys Marią Nadolską. Wśród zaproszonych gości był pan wójt Tomasz Szczepański z rodziną, prezes Firmy „BIOGAL” pan Andrzej Galiński z rodziną, radna pani Julita Bartkowska, ks. Kanonik Piotr Nowak.

Później odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i dzieci, związana z rodziną. Następnie rozpoczęto zmagania sportowe i wiedzowe dla rodzin, które były przeplatane wspólnym śpiewem pieśni i piosenek patriotycznych. Pierwszą konkurencją były biegi przełajowe o puchar wójta Gminy Grodziczno. W kat. szkoła podstawowa I miejsce zdobył Dominik Wrzosek; w kat. gimnazjum I miejsce zdobył Dawid Rumiński; w kat. open I miejsce zdobył Wiktor Kowalski. Konkurencją, w której rywalizowali rodzice z dziećmi była sztafeta rodzinna, I miejsce zdobyła rodzina Waruszewskich : pan Andrzej, Mateusz, Bartosz. Bardzo widowiskowy okazał się rzut wałkiem dla pań, tu najlepsza okazała się Elżbieta Grzywacz.

Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę ogólną, w kat.klas I – III najlepsza była Julia Galińska, zaś w kat.klas IV – VI Roksana Różankowska. Silne ekipy rywalizowały w przeciąganiu liny, bezkonkurencyjna okazała się rodzina Skrętów w składzie : Patrycja, Stanisław, Dariusz i Mateusz Bieżuński. Dla najmłodszych przygotowano tor przeszkód, który pokonywali na czas. Najlepszą w kat klas I –III była Zofia Wrzosek, zaś w kat. klas IV –VI jej brat Dominik Wrzosek. Rodzice mogli wspólnie z dziećmi sprawdzić, czy znają się dobrze, w konkursie Co wiesz o swoim dziecku ? Wiedza okazała się duża, więc potrzebna była dogrywka, najlepsza para to pani Małgorzata Rolka z córką Kingą. Z niecierpliwością oczekiwano konkursu rzutu jajkiem (surowym) w parach na odległość, tu również była dogrywka. Najlepszymi okazali się pan Andrzej Galiński i wójt pan Tomasz Szczepański.Wielką atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy.

Podczas imprezy uczestnicy mogli posilić się pyszną grochówką, kiełbaską z grilla lub skorzystać z kawiarenki przygotowanej przez Radę Rodziców, z pysznymi ciastami i zapiekankami. Dla wszystkich uczestników przewidziane były słodkie upominki (lody, wafelki, soczki, lizaki, cukierki), a dla zwycięzców medale i nagrody książkowe. Przygotowano specjale podium, na którym odbywała się uroczysta dekoracja dokonywana przez pana wójta. Impreza dała kolejną okazję mieszkańcom do wspólnej zabawy i integracji. Należy uznać ją za udaną, na co dowodem niech będą słowa ucznia klasy pierwszej, który po dekoracji powiedział : Czy widzi pani mój medal? To mój pierwszy w życiu, czy pani wie jakie to dla mnie ważne?

Justyna Domżalska SP Boleszyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages