Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Efektowne zakończenie projektu ,,Przyroda w 4 odsłonach”

2015-06-20 11:39:04 (ost. akt: 2015-06-20 11:45:03)
Uczniowie uczestniczący w projekcie z nauczycielkami

Uczniowie uczestniczący w projekcie z nauczycielkami

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Projekt ,,Przyroda w 4 odsłonach” wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Spółkę Doradczo- Inwestycyjną DGA w Poznaniu był kolejnym przedsięwzięciem realizowany przez tę spółkę w Zespole Szkół w Mrocznie. Obejmował 16 szkół z Polski.

Z Zespołu Szkół w Mrocznie do projektu została wytypowana klasa II b gimnazjum. Ideą projektu było wdrożenie programu nauczania zawierającego węzły programowe wiążące treści z geografii, biologii , fizyki i chemii.

Innowacyjność programu polega na skorelowaniu treści programowych w 4 cykle nauczania czyli substancje, organizmy, procesy i miejsca przy maksymalnym wykorzystaniu technologii informacyjno- komunikacyjnej Koordynowaniem zajęć zajmowali się nauczyciele przedmiotów; biologia i geografia – Alina Kalisz, chemia – Aneta Bartnicka oraz fizyka- Ilona Klimek.

Realizacja programu odbywała się w oparciu o metody aktywizujące , multimedialne środki dydaktyczne oraz liczne pokazy i doświadczenia. Aby umożliwić realizację zajęć w ramach projektu szkoła została wyposażona w laptop i tablicę interaktywną. Oprócz tego uczniowie wraz z opiekunami brali udział w 3- dniowych zajęciach naukowych realizowanych w formie,, Zielonej Szkoły” , które odbyły się w Suchedniowie na terenie Puszczy Świętokrzyskiej.

W ramach projektu uczniowie byli również zobowiązani do napisania 5 testów kompetencji i uczestniczenia w konkursie projektów uczniowskich . Zespół w składzie; Jolanta Grabkowska, Daria Kowalska, Magdalena Kowalska, Kinga Orzoł , Agata Prelewicz i Kinga Sadowska, realizujący projekt pod opieką Aliny Kalisz pt ,, Globalne ocieplenie zmienia świat” , zajął I miejsce w konkursie projektów edukacyjnych . Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 2 lipca 2015r. w Warszawie.

ZS Mroczno

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages