środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Wojewódzki sukces gimnazjalistek z Mroczna

2015-06-19 15:38:31 (ost. akt: 2015-06-19 15:56:07)
Gimnazjalistki z Mroczna zadowolone z wojewódzkiego sukcesu

Gimnazjalistki z Mroczna zadowolone z wojewódzkiego sukcesu

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Sukcesem drużyny z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Mrocznie zakończył się udział w konkursie kończącym akcję wojewody warmińsko-mazurskiego oraz Wydziału Nauk Medycznych UWM „Uruchom serce bliźniemu”, który przeprowadzono w Olsztynie.

Celem projektu było poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, praktycznych umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej niemowląt, dzieci i dorosłych, kształtowanie świadomości i postaw uczniów sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych, promowanie i upowszechnianie zasad ratownictwa przedmedycznego, kształtowanie świadomości udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, uwrażliwianie na cierpienie i potrzeby innych.

Konkurs odbył się 17 czerwca 2015 roku. Po powitaniu na Sali Urzędu Wojewódzkiego przez wojewodę Mariana Podziewskiego, dziekana Wydziału Nauk Medycznych UWM prof. dr hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza oraz specjalistę medycyny ratunkowej w Szpitalnym Klinicznym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie dr n. med. Rakesh Jalali , który był pomysłodawcą projektu, uczestnicy rozpoczęli zmagania.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczestnik pisemnie odpowiadał na 25 pytań testowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do części praktycznej przechodziło 10 zespołów (5 w kategorii gimnazjów, 5 w kategorii szkół średnich), które zdobyły łącznie największą ilość punktów.

W części praktycznej 3-osobowe zespoły szkolne udzielały pomocy oraz wykonywały resuscytację krążeniowo – oddechową. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców zespołowych (suma punktów trzech uczniów z testu teoretycznego i punktów uzyskanych w części praktycznej).

Komisja konkursowa w składzie: dr n. med. Rakesh Jalali, lek. med. Izabela Godlewska, mgr Agnieszka Hryniewicka, rat. med. Justyna Choromańska
uznała za najlepszą w kategorii gimnazjów drużynę z Mroczna, która w składzie: Jolanta Grabkowska klasa II b, Kinga Wesołowska klasa Ib i Weronika Zielazna klasa Ib otrzymały z rąk wojewody okazały puchar i nagrody rzeczowe (tablety), a szkoła otrzymała profesjonalny sprzęt do nauki resuscytacji (fantom).

Opiekun drużyny Krzysztof Klonowski — dyrektor szkoły dziękuje nauczycielkom Małgorzacie Zbrzeznej, Ewie Rutkowskiej, Anecie Bartnickiej i Sylwii Prokop-Kłosowskiej oraz Halinie Kleinowskiej z nowomiejskiego PCK za współudział w sukcesie swoich podopiecznych.

ZS Mroczno, gaja

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages