Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Uczniowie z Zajączkowa pojechali do Torunia

2015-06-17 18:48:47 (ost. akt: 2015-06-17 18:52:10)
Dzieci w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Dzieci w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie klas III-IV Szkoły Podstawowej w Zajączkowie wraz z nauczycielami: Dorotą Nowińską, Danutą Klimek, Marią Majewską i Danutą Sosnowską wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Poznali m. in. ważne miejsca związane z historią państwa polskiego.

Po przybyciu na miejsce zwiedzanie rozpoczęli od Fortu IV im. Żółkiewskiego. Trasa wiodła poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której mogli zobaczyć stanowiska ochrony dna fosy, własnoręcznie obrócić 200 kilogramową kopułą. Następnie udali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tutaj mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania i poznawania tajemnic nauki.

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Muzeum Okręgowym, gdzie uczestniczyli w grze dydaktycznej polegającej na rozwiązywaniu różnorodnych zadań: odszukiwaniu poszczególnych eksponatów, wyszukiwaniu istotnych dat, uzupełnianiu informacji i rysunków. Zwiedzili także Muzeum Podróżników im. Tony Halika. Ostatnim punktem pobytu w Toruniu było zwiedzanie Starego Miasta. W miejskiej wyprawie był Rynek Staromiejski, XIII–wieczny Ratusz, Krzywa Wieża - nieodłączny element Starego Miasta, miejsca związane z Wielkim Astronomem - Dom Kopernika, Pomnik Mikołaja Kopernika, budynki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz ruiny Zamku Krzyżackiego. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

SP Zajączkowo
Dzieci w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages