Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Echa konkursowych zmagań w Mrocznie i zmagania wojewódzkie

2015-05-16 13:01:34 (ost. akt: 2015-05-16 13:13:28)
Podczas turniejowych zmagań w szkole w Mrocznie

Podczas turniejowych zmagań w szkole w Mrocznie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Kwiecień dla uczniów szkół powiatu nowomiejskiego minął pod znakiem zmagań w eliminacjach turniejowych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poszczególne etapy odbywały się na szczeblu szkoły, gminy, powiatu i województwa.

W rozgrywkach powiatowych (29 kwietnia) Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanych w Zespole Szkół w Mrocznie (gmina Grodziczno) wzięło udział po pięć drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych reprezentujących poszczególne gminy z powiatu nowomiejskiego.

Wśród nich znalazły się:
* Szkoły Podstawowe: SP  w Łąkorzu , SP nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim , SP w Brzoziu Lubawskim, SP w Skarlinie, SP w Mrocznie,
* Szkoły Gimnazjalne: Gimnazjum w Bielicach,  Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim, Gimnazjum w Bratianie, Gimnazjum w Kurzętniku, Gimnazjum w Mrocznie.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych etapów turnieju czuwała komisja sędziowska: policjanci z Komendy Policji  Nowe Miasto Lubawskie i Olsztyna aspiranci M.Cymer i J.Bojanowicz, reprezentant służb medycznych kierownik biura rejonowego PCK pani Halina Kleinowska, Jolanta Tymecka i Maciej Bochenek .

Uczniowie biorący udział w zawodach najpierw przystąpili do testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  wykonywali ćwiczenia związane z pierwszą pomocą, a na koniec weryfikacji poddano ich umiejętności, spostrzegawczość i precyzję podczas jazdy rowerem po torze przeszkód.

Po prawie pięciogodzinnej rywalizacji ostatecznie pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie, w składzie: Patrycja Raszkowska, Patrycja Mikczyńska, Mateusz Dąbrowski, Maciej Żuralski pod kierunkiem pani Ewy Rutkowskiej, drugie SP nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, trzecie  SP w Brzoziu Lubawskim.

Rywalizację na poziomie gimnazjum wygrało Gimnazjum  im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim, w składzie : Marek Zabłocki, Jan Graban, Jakub Rochewicz pod kierunkiem pana Sebastiana Prokop.. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum w Mrocznie , zaś trzecie miejsce  z Gimnazjum w Kurzętniku.

Nagrody oraz puchary ufundowane przez gminy powiatu, sponsorów wręczali: gospodarz Gminy Grodziczno  pan Wójt Tomasz Szczepański, naczelnik wydziału komunikacji starostwa powiatowego pani Daniela Block, I zastępca komendanta powiatowego policji  mł.insp. Jacek Drozdowski, wicewójt gminy Kurzętnik pani Teresa Łątkowska, wicedyrektor Zespołu szkół w Mrocznie pani Alina Kalisz. Niespodzianką dla najlepszych zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w teście wiedzy oraz jeździe rowerem na
torze  w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjum były rowery ufundowane przez Wójta gminy Grodziczno i starostę Nowomiejskiego, które otrzymały Patrycja Mikczyńska z SP Mroczno ( opiekun pani Ewa Rutkowska)   i Kinga Wesołowska z Gimnazjum w Mrocznie ( opiekun pani Aneta Bartnicka ).

Tym samym w eliminacjach wojewódzkich w Olsztynie, które odbyły się 14 i 15 maja, nasz powiat reprezentowali drużyna SP z Mroczna  i  Gimnazjum z Nowego Miasta Lubawskiego.

Obydwie drużyny t.j. drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie i drużyna z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim zajęły w eliminacjach wojewódzkich tego turnieju szóste miejsca. W eliminacjach wojewódzkich brało udział po 21 drużyn w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

Organizatorzy konkursu powiatowego w Mrocznie t.j. dyrekcja Zespół Szkół w Mrocznie dziękują sponsorom : p.W. i E. Romanowskim z Sugajenka, p.J. i B. Egert,p. G. i S.Kamińskim,p.M. i P.Zagórskim, p.A. i M. Wrzoskom. p. P.Socha, p.  M.Galińskiemu, Radzie Rodziców  z Mroczna, p.P. Przybyłowskiemu- firma ELIT , BS w Iławie, UG Grodziczno, KP policji , za ofiarowane pieniądze , pamiątki , słodycze, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom eliminacji oraz opiekunom grup.  
Dyrektor Zespołu Szkół dziękuję paniom Ewie Rutkowskiej, Anecie Bartnickiej, Sylwii Prokop-Kłosowskiej, Dorocie Szmeichel, strażakom z PSP, nauczycielom , pracownikom obsługi, rodzicom, uczniom za zorganizowanie w/w eliminacji powiatowych.    

Klonowski Krzysztof, dyr. ZS Mroczno

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages