środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Szkoła z Zajączkowa w ogólnopolskim projekcie

2015-05-01 11:00:00 (ost. akt: 2015-04-30 20:10:45)
Podczas warsztatów w szkole

Podczas warsztatów w szkole

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa w Zajączkowie bierze udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Zgodnie z Naturą”, który realizuje we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

“Zgodnie z Naturą” to ogólnopolski program edukacji ekologicznej realizowany w szkołach podstawowych i gimnazjach w rejonach, w których występują różne formy ochrony obszarowej, zwłaszcza na obszarach Natura 2000. Projekt promuje aktywności, które są zgodne z zasadami poszanowania przyrody, ale jednocześnie łamie stereotypy na temat obszarów chronionych jako terenów zamkniętych. Projekt realizowany jest przez trzy semestry, podczas których grupa uczniów przeprowadzi dwa projekty skierowane do lokalnej społeczności. Działania zostaną wybrane z dziewięciu propozycji CEO.
Koordynatorkami programu są Dorota Nowińska i Danuta Klimek


Dnia 22.04.2015 roku odbyły się szkole w Zajączkowie czterogodzinne warsztaty w ramach realizacji projektu „ Zgodnie z Naturą” prowadzone były przez edukatora CEO pana Michała Wolnego. Zadaniem tych warsztatów było wprowadzenie uczestników w tematykę projektu i wspieranie ich w planowaniu działań. Uczniowie klasy IV i V poprzez różnorodne gry i zadania, uczyli się współpracy po to, aby poznać swoje mocne strony i uwierzyć, że wspólna praca dostarcza wiele radości i łatwiej doprowadza do obranego celu. Dzięki warsztatom łatwiej nam teraz będzie realizować trudne na pierwszy rzut oka wyzwania. 

Uczestniczący w warsztacie dowiedzieli się również, w jaki sposób przekazywać zdobytą podczas projektu wiedzę na temat różnorodności biologicznej, innym osobom ze swojego otoczenia — rówieśnikom, rodzicom, mieszkańcom swojej miejscowości oraz jak zaprezentować efekty swoich działań, tak, by miało to jak najszersze i najtrwalsze oddziaływanie.
Warsztaty bardzo szybko minęły w miłej atmosferze.

Podczas warsztatów w szkole

SP Zajączkowo
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #1726308 | 77.87.*.* 1 maj 2015 13:22

    Krzesła idealne dla dzieci...każde dziecko zgarbione...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages