środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Święto Wiosny w Boleszynie

2015-03-23 15:22:58 (ost. akt: 2015-03-23 15:25:38)
Tradycyjnie pożegnano zimową pannę

Tradycyjnie pożegnano zimową pannę

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Boleszynie zorganizowano Święto Wiosny. W tym dniu uczniowie w poszczególnych klasach kolorem swojego ubrania mieli zaakcentować trzy żywioły: ziemia – zielony, ogień – czerwony, woda – niebieski.

Zorganizowano szereg atrakcji: odbył się konkurs recytatorski „W krainie wierszy Jana Brzechwy”, laureaci to Tomasz Galiński (oddział przedszkolny), Paweł Snopkowski (kl. I), Katarzyna Sadowska (kl. II), Wiktoria Czaplińska (kl. IV), Agnieszka Dąbrowska (kl. III), Rozalia Byczkowska (kl. VI).

Odbył się również konkurs piosenki anglojęzycznej, zwyciężczynie to : Aleksandra Wiercińska (kl. II) oraz Angelika Rogożeńska (kl. VI).

Uczniowie przygotowali tradycyjne wiosenne gałązki oraz Marzannę. Wszyscy udali się w kolorowym pochodzie przez wieś, a później pożegnano Zimową Pannę. Ten dzień był wyjątkowy pod każdym względem, mieliśmy również okazję (przez przygotowane szkiełka) oglądać częściowe zaćmienie Słońca.

Nasza szkoła wzięła również udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem pani minister edukacji narodowej Joanny Kluzik – Rostkowskiej i przeprowadziliśmy Wybory Książek. Uczniowie wrzucali do urn karty do głosowania, gdzie wpisali tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Na podstawie sprawozdań sporządzone zostaną wyniki i przekazane pani minister edukacji narodowej oraz opinii publicznej jako ważny element dyskusji o kanonie lektur i gustach czytelniczych uczniów, będą również miały wpływ na zakup książek do bibliotek szkolnych.

Uczniowie również wykonali prace plastyczne reklamujące ich ulubioną książkę. W czasie zajęć czynna była również kawiarenka przygotowana przez rodziców. Wszystkie nagrody zakupione zostały przez Radę Rodziców SP Boleszyn – dziękujemy!

Justyna Domżalska SP Boleszyn

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janka. #1696617 | 164.126.*.* 23 mar 2015 17:10

    Młodzierz w boleszynie na kij powinna nadziać p.Piotra Nowaka na lekcjach etyki dzieciom opowiada same bajki,ludzie powiny tego człeka dawno przegnać na trzy wiatry razem z jego kundlami.!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages