Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Rozmawiali w Zwiniarzu o cyberprzemocy

2015-02-19 18:09:22 (ost. akt: 2015-02-19 18:15:19)
Pogadanka w szkole w Zwiniarzu

Pogadanka w szkole w Zwiniarzu

Autor zdjęcia: Nadesłane

Policjantka zajmująca się profilaktyką i prewencją kryminalną z nowomiejskiej komendy spotkała się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu. Celem spotkania było uświadomienie dzieci i młodzieży czym jest cyberprzemoc.

Wraz z rozwojem mediów elektronicznych oraz wzrostem ich popularności obserwujemy wśród dzieci i młodzieży rosnącą liczbę przypadków uznawanych za przejawy tzw. cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem internetu oraz telefonów komórkowych.

Dzieci często podejmują działania uznawane za cyberprzemoc, nie mając świadomości ich konsekwencji. Tymczasem specyfika mediów elektronicznych sprawia, że intensywność krzywdy doznawanej przez ofiary cyberprzemocy, ich poczucie zagrożenia, przekracza możliwości poradzenia sobie z taką sytuacją. Nawet jeśli pozornie jest ona błaha to może doprowadzić do prawdziwej tragedii — mówi st. sierż. Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.

Cyberprzemoc przejawia się dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora dyskusyjne, SMS-y, e-maile, udostępnianie zdjęć, filmów w internecie bez zgody osób na nich występujących. Policjantka tłumaczyła młodym ludziom jak się chronić przed tą formą przemocy i jak na nią reagować. Przedstawiła też zebranym prezentację multimedialną i omówiła kilka przykładów form cyberprzemocy.

Na spotkaniu zostały omówione zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Policjantka przestrzegła dzieci przed tym, czego nie można ujawniać o sobie na forach i portalach internetowych. Zaznaczyła także, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Przestrzegła również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. 

Policja Nowe Miasto Lubawskie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages