Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Echa ferii w Boleszynie

2015-02-14 12:11:12 (ost. akt: 2015-02-14 12:20:40)
Podczas zajęć w szkole w Boleszynie

Podczas zajęć w szkole w Boleszynie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Boleszynie podczas ferii zimowych realizowany był projekt Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Boleszynie, we współpracy ze Szkołą Podstawową w Boleszynie i Radą Rodziców pod hasłem „My się w ferie nie nudzimy, bo swoją wieś Boleszyn lubimy”.

Zajęcia były finansowane przez Gminę Grodziczno z zadania publicznego : „Wspierania i usprawniania kultury fizycznej i sportu; popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez zajęcia sportowe, zawody, imprezy sportowo – rekreacyjne” i Radę Rodziców; społecznie pracowali nauczyciele i członkinie KGW. Głównym celem działań było umożliwienie dzieciom mieszkającym we wsi ciekawego spędzenia ferii, poprzez organizację różnorodnych, atrakcyjnych zajęć.

Odbyło się pięć spotkań : sportowo – rekreacyjne na hali w Zespole Szkół w Mrocznie, wyjazd do kina w Lidzbarku Welskim, wyjazd na basen do Iławy, zajęcia kulinarne w miejscowej świetlicy wiejskiej oraz artystyczne w szkole. Dzieci miały więc możliwość rozwijania swoich talentów, podnoszenia sprawności fizycznej, przypomnienia zasad zdrowego odżywania oraz zasad savoir – vivre’u , obejrzeć ciekawy film, skorzystać z pływalni i zjeżdżalni na basenie. Wykonano walentynkowe serca z piernika i kartki walentynkowe. Dzieci otrzymały na każdym spotkaniu słodki poczęstunek.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z Boleszyna i okolic, mamy nadzieję, że nasze wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności będą nadal się rozwijały i pogłębiały współpracę wszystkich środowisk – powiedziała Grażyna Kozłowska prezes KGW w Boleszynie podsumowując projekt.

Justyna Domżalska SP Boleszyn


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages