Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wielkopostny koncert w kościele w Boleszynie

2015-02-07 11:54:26 (ost. akt: 2015-02-07 12:06:15)
Koncert odbędzie się w kościele w Boleszynie

Koncert odbędzie się w kościele w Boleszynie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Ksiądz Piotr Nowak, proboszcz parafii w Boleszynie zaprasza do kościoła na koncert wielkopostny. Muzyczne spotkanie zaplanowano w piątek, 20 lutego, o godz. 20.

Koncert „Idziemy za Tobą” jest zestawem utworów jedynych w swoim rodzaju. Rodziły się one równolegle z powstawaniem obrazów Drogi Krzyżowej, malowanej przez Rafała Alickiego na przestrzeni lat 2008 – 2009 dla Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Pasja malowana muzyką, obrazotwórcze słowo, nuty układające się w kolejność wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat – to wszystko złożyło się na niepowtarzalną całość, w której krok po kroku odnosimy się do tego, co działo się wtedy i do tego, co dzieje się teraz, dostrzegając, że pewne przeżycia, uczucia czy wrażenia nie straciły na znaczeniu pomimo upływu czasu. Upadki pod Krzyżem postrzegane jako metafora grzechu człowieka, poszukiwanie uczciwości i sprawiedliwości sądów ludzkich, ból Matki po stracie Syna, czy wreszcie promyk nadziei w Zmartwychwstaniu to tylko niektóre motywy rozważań, jakie przewijają się przez 16 utworów będących elementami tego wzruszającego koncertu.

Spektakl, wystawiany w kościołach, może być uzupełnieniem lub wręcz zamiennikiem tradycyjnie odprawianej Drogi Krzyżowej, jest również bardzo ciekawym pomysłem na rekolekcje wielkopostne.

Wzbogacony jest on o prezentację multimedialną – każdy z utworów odnosi się do kolejnej stacji Drogi Krzyżowej i zilustrowany jest odpowiednim obrazem. Wzruszającego i podniosłego klimatu utworom dodaje także 25-osobowy chór.

Koncert miał swą prapremierę 15 listopada 2009 roku w Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu. Pamiątką po nim jest wydany miesiąc później album, złożony z książki zawierającej reprodukcje obrazów i testy rozważań oraz płyta CD z nagraniem live tego wydarzenia.

opr.gaja

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages