środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Eco andrzejki, czyli andrzejkowe granie - zdrowe odżywianie

2014-12-03 09:56:23 (ost. akt: 2014-12-03 10:04:25)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W wiejskiej świetlicy w Boleszynie odbył się II parafialny andrzejkowy bal charytatywny na rzecz jednej ze szkół należących do parafii. Organizatorem był miejscowy proboszcz – ks. Piotr Nowak wraz ze Stowarzyszeniem Społeczno-Oświatowym "Szansa" ze Słupa.

Szkoła Podstawowa w Słupie została zreorganizowana, już drugi rok organem prowadzącym placówkę jest Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe "Szansa" utworzone przez nauczycieli pracujących w tej szkole oraz mieszkańców wsi.

Poza funduszami płynącymi z subwencji placówka nie dysponuje innymi środkami finansowymi, dlatego szuka różnych źródeł, by zasilić konto Stowarzyszenia, a tym samym mieć pieniądze na doposażenie szkoły oraz na dodatkowe atrakcje dla uczących się tam dzieci.

Andrzejki to doskonały czas na zabawę, zwłaszcza w doborowym towarzystwie. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by zebrać jak największą liczbę gości. Ostatecznie na bal przybyło 115. osób – jeszcze więcej niż w ubiegłym roku. Wszyscy bawili się fantastycznie przy suto zastawionym stole.

Podczas imprezy była okazja zakupić piękne świąteczne gadżety: świece i bombki wykonane metodą decoupage oraz kartki świąteczne. W licytacji, którą poprowadził ks. Kanonik, można było wygrać różne ciekawe przedmioty, a najatrakcyjniejsza – wycieczka do Hiszpanii - osiągnęła najwyższą wartość. Nikt nie wyszedł z sali niezadowolony.

Działo się to za sprawą tych, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy: rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkoły, ks. proboszcza, prezesa stowarzyszenia oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przygotowania i przebieg zabawy. Nie zabrakło też sponsorów, którzy w różny sposób wsparli tę wspólną parafialną inicjatywę. Ostatecznie zamierzony cel został osiągnięty, bo zebrano dość pokaźną sumę, ale przede wszystkim był to niezapomniany wieczór, który bardzo zintegrował biesiadników, a zwłaszcza parafian.

Oprócz tańców, śmiechu i dobrej zabawy był też czas na poważne rozmowy ze współtowarzyszami balu.
Jak widać, spełnianie dobrych uczynków, które wpisane jest w życie każdego chrześcijanina, nie musi kojarzyć się wyłącznie z wyrzeczeniami. Można to również połączyć z wyśmienitą zabawą.


Elżbieta KozłowskaPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wiki #1597724 | 83.9.*.* 5 gru 2014 23:45

  Wręcz przeciwnie - bardzo udana impreza, nota bene otwarta dla wszystkich chętnych :) już czekam z niecierpliwością na kolejną :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ghe #1594212 | 95.40.*.* 3 gru 2014 16:27

  Taka sobie impreza dla wybranych .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages