środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Święto Odzyskania Niepodległości w szkole w Boleszynie

2014-11-11 12:08:29 (ost. akt: 2014-11-11 12:09:44)
Podczas szkolnego apelu

Podczas szkolnego apelu

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Boleszynie uczniowie klas starszych pod kierunkiem nauczycielki Justyny Domżalskiej, zaprosili wszystkich kolegów, koleżanki i nauczycieli na lekcję historii.

11 listopada to znacząca data w historii Polski – dzień odzyskania niepodległości. Mija kolejna rocznica odzyskania przez Polskę po 123 latach niewoli niepodległego bytu. Na przestrzeni kilku pokoleń Polska nie istniała, ponieważ sąsiedzi poprzysięgli uroczyście, że nazwę „Polska” wymażą z historycznych dokumentów. Polacy pokonani i zgnębienia przez zaborców tęsknili za wolnością, za Ojczyzną, walczyli o nią i modlili się. Jak my dzisiaj możemy uczcić to święto, zachować w pamięci ich poświęcenie i często najdroższy dar – życie?

Wszyscy uczniowie przybyli na uroczystość w odświętnych strojach z narodową flagą w dłoni, z którą odśpiewali hymn narodowy. Później wysłuchali tego, co mieli im do przekazania koledzy i koleżanki. Następnie w ciszy, postawie pełniej skupienia i godności symbolicznie umieszczali swoje flagi w przygotowanej donicy z ziemią aby wyrazić swą wdzięczność i uznanie wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę. Był to hołd dla Polski i Polaków.

SP Boleszyn


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages