Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ciekawa wycieczka uczniów do Olsztynka

2014-10-28 15:47:31 (ost. akt: 2014-10-28 15:53:53)
Podczas lekcji kaligrafii

Podczas lekcji kaligrafii

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

24 uczniów  Szkoły  Podstawowej w Zwiniarzu wzięło  udział w wycieczce  do Muzeum Budownictwa Ludowego- Parku Etnograficznego  w Olsztynku.

Podczas zwiedzania dzieci poznały  wiele obiektów  reprezentujących  dawne budownictwo  mieszkalne, sakralne, gospodarcze oraz narzędzia  i sprzęty  codziennego użytku.  Z zainteresowaniem słuchały opowiadań przewodnika o życiu  mieszkańców w dawnych czasach  i sposobach meblowania pomieszczeń. Dzięki temu  wchodząc do budynku dzieci potrafiły nie tylko nazywać   sprzęty i meble, ale także  określać  z jakiego wieku pochodzą.   
Uczniowie  wzięli też udział  w lekcji kaligrafii - „ Jak kiedyś pisano ?”. Podczas zajęć, które  odbyły się w wiejskiej klasie, nauczycielka w stroju z minionych lat  opowiedziała o zasadach   panujących w  dawnej szkole, systemie nauczania i stosowanych wówczas karach. Następnie  dzieci uczyły  się pisać litery piórem maczanym w kałamarzu.
 

W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się w Hucie Szkła w Olsztynku. Tu najpierw  odbyła się część teoretyczna spotkania, z której uczestnicy dowiedzieli się  jakie są etapy wytwarzania szkła. A potem wszyscy obejrzeli pełen wrażeń pokaz praktyczny, podczas którego powstawały  szklane  „cudeńka”- figurki, postacie,  sprzęty.  Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie Galerii  Szkła, gdzie można było zakupić   pamiątki. Wycieczka była aktywną formę edukacji  a uczestnicy wrócili z niej zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekunami byli:  Beata Eggert i Irena Krajewska.

Irena Krajewska SP Zwiniarz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages