Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Piknik pod Gwiazdami w Grodzicznie i w Kurzętniku

2014-07-11 18:38:14 (ost. akt: 2014-07-11 14:58:02)
Ubiegłoroczny Piknik w Grodzicznie

Ubiegłoroczny Piknik w Grodzicznie

Autor zdjęcia: Robert Szaj

Od 14 do 20 lipca naukowcy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będą przybliżać tajemnice Wszechświata. Tę przyjemność będzie można "posmakować" w Grodzicznie i w Kurzętniku.

— Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przez potężne teleskopy obejrzeć powierzchnię Księżyca, pierścienie Saturna, gwiazdy podwójne, czy gromady gwiazd — mówi Robert Szaj, prezes stowarzyszenia "Instytut Ekoprussia" i organizator Festiwalu.

Atrakcją festiwalu będzie planetarium, w którym codziennie od 10.00 do 19.00 będą wyświetlane specjalnie przygotowane seanse (15-17 lipca w Grodzicznie i 18-20 lipca w Kurzętniku).

W obu miejscowościach zostanie także rozstawiona miniatura Układu Słonecznego.
— Chcemy, by nasi goście poznali prawdziwe proporcje w naszym najbliższym kosmicznym otoczeniu. Ta miniatura pokazuje, jak niewiele miejsca w przestrzeni zajmuje nasza planeta i jak ogromny jest Wszechświat. Expom Układ Słoneczny to dzieło sztuki, w stworzenie którego zaangażowała się firma Expom z Kurzętnika oraz najbardziej znany polski rzeźbiarz Andrzej Renes, autor wielu pomników oraz m.in. statuetek Wiktora dla osobowości telewizyjnej i Czempiona dla najlepszego polskiego sportowca roku — dodaje Robert Szaj.

Pierwszych 1000 gości Festiwalu otrzyma bezpłatnie obrotowe mapy nieba pozwalające na szybką orientację na niebie. Dla uczestników przygotowano także specjalne bezpłatne karty pocztowe ilustrujące kosmiczną tematykę. Każdego dnia zgromadzić będzie można nawet trzy karty.

Warunkiem nocnych pokazów jest bezchmurne niebo, natomiast planetarium funkcjonujące w dniach od 15 do 20 lipca 2014 będzie czynne niezależnie od warunków pogodowych.

— Na Piknik zapraszamy na boisko szkolne obok Zespołu Szkół w Nowym Grodzicznie od 14 do 17 lipca oraz do Gminnego Centrum Kultury i na Górę Zamkową w Kurzętniku od 18 do 20 lipca codziennie od 10.00 do późnych godzin wieczornych — dodaje organizator.

Więcej informacji pod numerem tel. 515 399 040 i na stronie internetowej www.ekoprussia.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages