Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

25 lat wolności w Boleszynie

2014-06-20 08:33:35 (ost. akt: 2014-06-20 08:46:16)
Bieg o Puchar Wójta

Bieg o Puchar Wójta

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Boleszynie razem ze Szkołą Podstawową w Boleszynie, z grantu otrzymanego z Fundacji Batorego wraz z Gminą Grodziczno, Radą Rodziców, ks. kanonikiem Piotrem Nowakiem i licznymi sponsorami zakończyło działania w ramach projektu „Rodzina, Tradycja, Patriotyzm – 25 lat wolności”.

Finałem obchodów rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989r. był Wielki Piknik Rodzinny. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. polową przy kościele parafialnym, a później wszyscy przeszli na boisko szkolne w Boleszynie.

Zaproszonych gości m.in. wójta Gminy Grodziczno pana Kazimierza Konicza z żoną Elżbietą, radnego Arkadiusza Krauze, ks. kanonika Piotra Nowaka, panią sołtys Marię Nadolską, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkich mieszkańców Gminy Grodziczno i okolic przywitała pani dyrektor SP w Boleszynie Anna Gużyńska oraz prezes KGW pani Grażyna Kozłowska. Przedstawiono krótko realizowane działania w ramach projektu, sponsorów i rozpoczęła się rywalizacja.

Pierwszą konkurencją był bieg masowy o puchar wójta w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, dorośli. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wywalczyli: Lucyna Jaroszewska, Adrian Kowalski, Krystian Ługiewicz. Później było wspólne śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych. Na początku z pewną nieśmiałością, ale później było więcej odważnych, którzy prezentowali się na scenie.

Odbyła się również sztafeta rodzinna z pałeczką w barwach narodowych, pierwsze miejsce wywalczyła rodzina Rogożeńskich (Angelika) z rodziną Zielińskich (Aleksandra, Piotr). Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rzutu wałkiem dla kobiet na odległość; pierwsze miejsce uzyskała Elżbieta Grzywacz. Dużo emocji było również podczas konkursu rzutów karnych, w parach ojciec – syn, tą rywalizację wygrała rodzina Grzywacz: Wojciech i Miłosz.

Ryzykownym, ale ciekawym zadaniem był rzut jajkiem na odległość w parach, którą wygrały Karolina Rynkowska i Magdalena Kowalska. Dla mniej usportowionych był konkurs wiedzowy „Co wiesz o swoim dziecku?”, który wygrała rodzina Mówińskich (Krystyna z córką Klaudią). Dla najmłodszych był slalom sprawnościowy, który w kategorii dzieci młodszych wygrała Wiktoria Czaplińska, a dzieci starszych Mateusz Stalęga. Podsumowano również konkurs na zdjęcie rodzinne (liczyło się ciekawe i oryginalne ustawienie oraz liczba członków rodziny), pierwsze miejsce ex aequo zajęła rodzina Dudulskich z dalszymi i bliższymi krewnymi oraz rodzina Galińskich. Nagroda to oczywiście zdjęcie, ale również pamiątkowy kubek ze zdjęciem rodzinnym dla seniora.

Ostatnim punktem programu, ale długo wyczekiwanym było przeciąganie liny drużyn pięcioosobowych, mieszanych. Tą rywalizację wygrała drużyna w składzie : Milena Kotewicz, Grażyna Kozłowska, Łukasz Wierzbowski, Dawid Tuptoński, Robert Bonikowski.

Niezapomnianym doświadczeniem dla zwycięzców, (w większości po raz pierwszy) było wstąpienie na podium i otrzymanie okolicznościowego medalu, oczywiście w trzech barwach : złotym, srebrnym i brązowym. Medaliści otrzymywali również okolicznościowe koszulki, a wszyscy uczestnicy soczki i wafelki.

Konkurencje sportowe miały na celu zmobilizować całe rodziny, dlatego w szranki stawali rodzice, dzieci i dziadkowie. Impreza była naprawdę wielopokoleniowa i angażowała w działania różne środowiska, co było celem projektu. Wszyscy mogli bezpłatnie posilić się pyszną zupą przygotowaną przez panie z KGW oraz kiełbaską z grilla. Dla dzieci były soczki i słodkie upominki ufundowane przez sponsorów.

Cały czas czynna była kawiarenka prowadzona przez Radę Rodziców, ze smakowitymi ciastami za symboliczną złotówkę. Należy podkreślić, że impreza była bezalkoholowa i należała do bardzo udanych i spokojnych.
- Mamy nadzieję, że festyn rodzinny na stałe wpisze się w kalendarz imprez w naszej gminie, ponieważ był to czas, który spędziliśmy z rodziną i dla rodziny. Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w nasze działania – powiedziała prezes KGW Grażyna Kozłowska.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages