środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Niezwykła lekcja historii w szkole w Boleszynie

2014-06-17 20:04:10 (ost. akt: 2014-06-17 20:09:41)
W szkole w Boleszynie pojawili się goście

W szkole w Boleszynie pojawili się goście

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ramach projektu „Rodzina, Tradycja, Patriotyzm – 25 lat wolności” Koło Gospodyń Wiejskich w Boleszynie ze Szkołą Podstawową, Urzędem Gminy w Grodzicznie, Radą Rodziców, parafią i sponsorami organizują działania upamiętniające święto wolności.

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Boleszynie otrzymało grant od Fundacji Batorego, z otwartego konkursu 25 lat wolności. 
Dnia 4 czerwca zorganizowano w szkole w Boleszynie krótki apel przypominający wydarzenia z 4 czerwca 1989 roku oraz ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Kocham moją Ojczyznę”.

Dnia 10 czerwca odbyło się „Spotkanie ze Świadkami Historii” oraz nastąpiło rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonego konkursu. W kategorii klas I-III i oddziału przedszkolnego pierwsze miejsce zajął Miłosz Grzywacz, drugie przyznano Pawłowi Snopkowskiemu, a trzecie zajęła Aleksandra Wiercińska. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Wrzosek, drugie zajęła Klaudia Kordalska, a trzecie Dominik Wrzosek. Wystawa prac była tłem do spotkania, zostały one również wyeksponowane podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 15 czerwca w Boleszynie, a podsumowano na nim wszystkie działania w ramach projektu.


Zaproszonymi na spotkanie do szkoły gośćmi byli panowie Andrzej Galiński i Dariusz Skręta. Wzięła w nim udział również przewodnicząca stowarzyszenia pani Grażyna Kozłowska. Była to niezwykła lekcja historii dla uczniów miejscowej szkoły. Goście wspominali wydarzenia sprzed 25 lat. Pan Andrzej był członkiem komisji wyborczej w Mrocznie podczas częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku, natomiast pan Dariusz w tym czasie przebywał na studiach w Poznaniu i tam również brał udział w głosowaniu.

Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań dotyczących zmian zachodzących w Boleszynie i gminie przez te 25 lat. Mogli dowiedzieć się, jak wyglądało życie w czasach dla nich bardzo odległych, jak wyposażone były domy, gospodarstwa. Spotkanie wywołało wiele wspomnień i ciekawych opowieści, przybliżyło uczniom ważne fakty z historii najnowszej dotyczącej małej i dużej Ojczyzny, dlatego na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.SP Boleszyn, gaja 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages