środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Wycieczki uczniów z Mroczna i Boleszyna oraz Zajączkowa

2014-06-08 12:23:03 (ost. akt: 2014-06-08 12:28:46)
Podczas pobytu na Stadionie Narodowym

Podczas pobytu na Stadionie Narodowym

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Mamy czas szkolnych wycieczek. Uczniowie wraz z nauczycielami udają się na dalsze i bliższe wypady po Polsce. Otrzymaliśmy relacje z wycieczek dzieci ze szkół w Mrocznie, Boleszynie i Zajączkowie. 


Tradycją stała się współpraca między Zespołem Szkół w Mrocznie i Szkołą Podstawową w Boleszynie, nie tylko wśród nauczycieli, ale także uczniów. Po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym (w maju) zorganizowano wspólne wycieczki dla uczniów.

Jedna z nich to udział klas szóstych w czterodniowej wyprawie w Karkonosze. Uczniowie już w czasie podróży mieli możliwość zwiedzenia zamku Książ koło Wałbrzycha. W kolejnych dniach podziwiali wspaniałe widoki i odwiedzali ciekawe miejsca w Karpaczu, Szklarskiej Porębie (m.in. wodospad Szklarka). Dużą atrakcją okazał się spacer po Bukowcu tzw. „szlakiem romantycznym” oraz pobyt na basenie w Hotelu Gołębiewski. Najbardziej uczniowie poczuli „Ducha Gór”, gdy o własnych siłach zdobyli szczyt Śnieżki - 1602 m n.p.m. W drodze powrotnej zatrzymano się w Wrocławiu, aby zobaczyć: Panoramę Racławicką oraz z przewodnikiem najciekawsze miejsca w mieście. 
Kierownikiem wycieczki był dyrektor Zespołu Szkół w Mrocznie Krzysztof Klonowski, a opiekunami Beata Sokołowska (szkoła Mroczno) i Justyna Domżalska (szkoła Boleszyn).


Uczniowie tych samych szkół — klasy trzeciej i czwartej z Mroczna oraz klasy czwartej i piątej z Boleszyna pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Obowiązkowym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta wraz z Zamkiem Królewskim oraz Łazienek Królewskich. Uczniowie byli również w ZOO, spacerowali przy najważniejszych obiektach stolicy. Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Kierownikiem tej wycieczki był również dyrektor Krzysztof Klonowski, a opiekunami: Anna Klonowska, Ewa Rutkowska, Anna Kaczorowska (szkoła Mroczno) i Ilona Klimek (szkoła Boleszyn).


Wspólne wyjazdy zbliżają uczniów, zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Taka przygoda pozostaje na zawsze w pamięci i wiele uczy. Dodatkowym argumentem są niższe koszty wycieczek, co daje możliwość uczestniczenia w nich prawie wszystkim uczniom. SP Boleszyn 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie pod opieką nauczycielek: Elżbiety Chylińskiej, Danuty Klimek i Danuty Sosnowskiej wyruszyli na dwudniową wycieczkę trasą Kadyny-Trójmiasto- Szymbark. W Kadynach zachwycali się pięknem krajobrazu Wysoczyzny Elbląskiej. Kolejnych wrażeń dostarczył spacer ulicami Gdańska, gdzie między innymi mogli zobaczyć Żuraw, Ratusz, Bazylikę Mariacką, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna i Muzeum Morskie. Największą atrakcją pierwszego dnia były filmy w kinie 6D oraz spacer po Molo w Sopocie.

Drugi dzień rozpoczął się od eksperymentowania na interaktywnych wystawach podczas zajęć edukacyjnych w Centrum Hewelianum. Następnie odwiedzili oliwskie Zoo. Ostatnim punktem podróży był Szymbark. Tutaj największym zainteresowaniem cieszył się „dom do góry nogami”, w którym krótki pobyt wywołał dziwne uczucie braku równowagi.
— Dwudniowy wyjazd sprawił wielką przyjemność i pozostawił po sobie niezapomniane chwile — mówili jednogłośnie zadowoleni uczniowie.SP Zajączkowo
Więcej  informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages