Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

"Las na kółkach" przyjechał do Zwiniarza

2014-06-05 15:27:02 (ost. akt: 2014-06-05 15:34:00)
Mobilne stoisko edukacyjne w Zwiniarzu

Mobilne stoisko edukacyjne w Zwiniarzu

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły


Dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa Olsztynek do Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu przyjechał ,,Las w szkatułce” — przyczepa, w której mieści się mobilne stoisko edukacyjne.

Przyczepa została tak skonstruowana, aby pomieścić eksponaty, świadczące o bogactwie i różnorodności ekosystemów leśnych. Stoisko jest wielofunkcyjne i interaktywne, w przyjemny i niebanalny sposób przekazuje informacje o lasach Nadleśnictwa Olsztynek, pokazuje ich mieszkańców oraz pracę leśników.

Głównym celem punktu było zainteresowanie dzieci wodą, która znajduje zastosowanie w różnych środowiskach przyrodniczych m.in. w lesie. Uczniowie mogli też prześledzić obieg wody w przyrodzie, obejrzeli planszę ,,Jak drzewa piją wodę?”, układali puzzle, słuchali odgłosy ptaków. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, a spotkanie długo zapadnie w ich pamięci. Z pewnością obecność ,,Lasu w szkatułce” przyczyni się do większego zainteresowania przyrodą, jej tajemnicami, rozbudzi u dzieci chęć poznawania otaczającego ich świata.
Inicjatorkami tego pomysłu były opiekunki ekozespołów Elżbieta Dorawa i Barbara Klinicka.SP Zwiniarz, gajaWięcej  informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages