Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Spływ Welem Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej2014-01-19 10:00:00 (ost. akt: 2014-01-16 14:22:35)
Wesoła ekipa kajakarzy

Wesoła ekipa kajakarzy

Autor zdjęcia: Arch. Wojciecha PerlikaTowarzystwo Miłośników Ziemi Lubawskiej po raz trzeci zorganizowało spływ kajakowy Trzech Króli. Pomysłodawcą tej formy rozrywki jest Mieczysław Rutkowski z Nowego Dworu.

Na starcie, czyli w Kurojadach koło ośrodka wczasowego, stawiło się 12 kajakarzy z Nowego Miasta, Brodnicy, Iławy, Nowego Dworu i Mierzyna.


— Przez Wel płynęliśmy około pięciu godzin, pokonując 11 kilometrów. Mijaliśmy Chełsty i Piekiełko, a metę mieliśmy w Straszewach. Dwa kajaki zaliczyły wywrotkę, ale oczywiście nikomu nic się nie stało. Na zakończenie rozpaliliśmy ognisko, przy którym zjedliśmy kiełbaski, a także ciasteczka wykonane przez Barbarę Perlik. Było miło i przyjemnie. Co ważne, pogoda nam dopisała, gdyż nie było zbyt zimno i deszcz nas oszczędził — relacjonuje Wojciech Perlik z TMZL.


Aby tradycji stało się zadość, i nazwa spływu nie była tylko nazwą, trzech kajakarzy przyodziało ubrania mające przypominać szaty króli. W dobrych humorach i zadowoleni, że ponownie mogą realizować swoją pasję, kajakarze zapowiedzieli, że nie był to na pewno ich ostatni spływ.

Już zacierają ręce na myśl o kolejnej wodnej przygodzie, która najprawdopodobniej odbędzie się w marcu. kajoo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages