Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Interaktywne zwiedzanie, czyli wycieczka dzieci ze Zwiniarza

2013-12-01 10:00:00 (ost. akt: 2013-11-28 16:06:24)

37 uczniów Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu wzięło udział w wycieczce do Muzeum Intereaktywnego w Działdowie.

Podczas zwiedzania dzieci zapoznały się z dziejami zakonów rycerskich, głównie zakonu krzyżackiego oraz z historią miasta Działdowa.

Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach uczestnicy mogli podziewać makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen oraz uzbrojenie.

Poznali także tajniki kuchni zamkowej, rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast. Wszystkie projekcje zostały wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych technik, w tym techniki 3D.

Dzieci miały także okazje wykonać sobie samodzielnie fotografię w stroju średniowiecznym oraz bezpośrednio z ekranu wysłać pocztą elektroniczną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala, w której uczniowie mieli możliwość przymierzyć części zbroi, przebyć wirtualny spacer po dziedzińcu zamku, czy pobawić się rycerskimi rekwizytami.

Wycieczka była aktywną formę edukacji a uczestnicy wrócili z niej zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekunami byli: dyrektor Justyna Wiecierzycka, Beata Eggert i Irena Krajewska.

Irena Krajewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages