Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Sąd drugi raz bada sprawę śmierci 5-letniego Kuby z Katlewa

2013-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2013-03-07 12:23:47)
Sąd w Elblągu uchylił wyrok sędziego Michała Lasoty

Sąd w Elblągu uchylił wyrok sędziego Michała Lasoty

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

We wtorek (5 marca) w sądzie w Nowym Mieście Lubawskim ruszył ponowny proces Roberta A. i Edwarda K. z Katlewa (gm. Grodziczno). Mężczyźni są właścicielami psów, oskarżonymi o to, że w lutym 2011 roku ich zwierzęta zagryzły 5-letniego Kubę.


Rok temu Edward K. został skazany na 2,5, natomiast Robert A. na 2 lata więzienia (bez warunkowego zawieszenia kary) za niezachowanie staranności przy zabezpieczeniu psów w kojcach.

Obrońcy obu mężczyzn złożyli apelacje argumentując swe decyzje tym, iż materiał dowodowy, który został zgromadzony w postępowaniu pierwszoinstancyjnym nie jest pełny i wymaga uzupełnienia. Sąd Okręgowy w Elblągu przychylił się do opinii mecenasów kierując sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd w Nowym Mieście.

We wtorek doszło do pierwszej rozprawy, podczas której odczytano akt oskarżenia. Proces prowadzi sędzia Marcin Perliński.


— Trwają czynności dowodowe. We wtorek zostali przesłuchani oskarżeni oraz sześcioro świadków. Termin kolejnej rozprawy sędzia wyznaczył na 12 kwietnia. Przypuszczam, że proces trochę potrwa, bo zostało wiele osób do przesłuchania. Kiedy ostatecznie sąd wyda wyrok? Tego nie jestem w stanie stwierdzić — informuje Marek Mamiński, zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Mieście.

Kasia Ochocka
k.ochocka@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nml #1017683 | 37.30.*.* 10 mar 2013 17:01

  do lol: jestem osobą postronną. Nie znam ani jednej, ani drugiej strony. Tak oskarżeni są winni, bo zwierzęta należy oswajać, a nie trzymać w klatce, na łańcuchu. W takich warunkach i człowiek stanie się agresywny. A na ławie oskarżonych brak jest rodziców, którzy zaniedbali opieki nad swoim dzieckiem. Powtarzam, nie pozostawia się pięcioletniego dziecka bez opieki zimą o zmroku. To oni narazili swoje dziecko na utratę zdrowia i życia. Rodzice pozwalacie, żeby dzieci same się wychowywały, a potem się dziwicie, że mają naganne zachowanie, tracą zdrowie i życie. I macie pretensje do całego świata.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lol #1017415 | 31.63.*.* 10 mar 2013 13:11

  Pytanie do oskarżonych, którzy twierdzą, że są niewinni-czy Wy ludzie macie sumienia, resztki honoru, nie czujecie się winni?! Gdybyście mieli w sobie resztki człowieczeństwa, sami poddalibyście się dobrowolnie karze, a nie przeciągali w nieskończoność gehennę rodziny i narażali na koszty tych ludzi i obywateli płacących podatki! Wasza wina jest bezsprzeczna, bez względu na to, jaki wyrok zapadnie...Jeśli zostaniecie uniewinnieni, to tylko przez dziurawe prawo i nieudolność wymiaru sprawiedliwości, a nie rzeczywistą niewinność w tej sprawie i Wy dobrze o tym wiecie, tak wiedzą to rodzice Kubusia i Ci, którzy od początku tę sprawę śledzą! Sędziego proszę o sprawiedliwy wyrok i apeluję do jego sumienia! Zginęło pięcioletnie dziecko i nie może być tak, że nie ma winnych i nikt nie poniesie kary! Winni, tak jak w wielu tego typu sprawach są i od Was, Waszej pracy, Waszego sumienia zależy tylko, czy poniosą karę! A jeśli nie, to po co nam taki niesprawiedliwy wymiar sprawiedliwości!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. nml #1016584 | 37.30.*.* 9 mar 2013 14:46

  nie zostawia się pięcioletniego dziecka bez opieki zimą o zmroku, wiedząc że to dziecko boi się psów. (info z artykułów w GN) Gdyby tak postąpił nauczyciel z ucznie długie lata siedziałby w więzieniu. Niech rodzice spojrzą na swoją odpowiedzialność!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. żal #1015998 | 46.186.*.* 8 mar 2013 20:54

   nml - bez kometarza

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. .. #1015993 | 46.186.*.* 8 mar 2013 20:53

   Hauer sorry, ale nie trzeba być prawnikiem żeby wiedzieć, że tego typu rzeczy są na porządku dziennym, po prostu prokuratorzy może zbyt szybko chcieliby zabłysnąć i stąd takie numery, a winni tylko na tym zyskują, takie już to nasze prawo):

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages